تحصیل رایگان در دانشگاه آمریکایی برای دانشجویانی با خانواده کم‌درآمد.

دانشگاه "مینه‌سوتا"(Minnesota) اعلام کرد برای دانشجویانی که درآمد خانواده آنها کمتر از ۵۰ هزار دلار در سال است، شهریه را رایگان می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از استارتریبون، بدین ترتیب دانشگاه مینه‌سوتا در پنج پردیس خود، برای دانشجویانی که درآمد خانواده آنها کمتر از ۵۰ هزار دلار در سال است، شهریه را رایگان می‌کند.

دانشجویان متقاضی می‌توانند  به زودی بدون پرداخت هیچ مبلغی مشغول به تحصیل در دانشگاه مینه‌سوتا شوند.

هیئت رئیسه این دانشگاه به تازگی با اتفاق آرا راه‌اندازی این برنامه را تصویب کردند.

همچنین ۱۰ اولویت بلند مدت دیگر در این جلسه تصویب شد که شامل کاهش بدهی دانشجویی و هزینه‌های اداری می‌شود. از دیگر برنامه‌های تصویب شده افزایش سهم کلاس‌هایی است که طی پنج سال آتی در قالب کلاس‌های آنلاین ارائه خواهند شد.

رئیس این دانشگاه گفت: شهریه دانشجویانی که درآمد خانواده‌های آنها ۵۰ هزار دلار یا کمتر است، توسط کمک‌های مالی ایالتی و دولت فدرال پوشش داده می‌شود.

مدیران دانشگاه مینه‌سوتا امیدوارند که تا پاییز سال جاری این برنامه را اجرایی کنند.

سخنگوی این دانشگاه اظهار کرد: این برنامه بالقوه می‌تواند سالیانه ۲ هزار و ۸۰۰ دانشجو را تحت پوشش قرار دهد.

دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه مینه‌سوتا و ایالت‌های همسایه سالیانه ۱۵ هزار دلار شهریه و هزینه تحصیل در پردیس دانشگاه پرداخت می‌کنند.

در سال‌های اخیر، برنامه‌های بدون شهریه دانشگاه‌ها طرفداران زیادی در ایالت‌های آمریکا پیدا کرده و این راهی برای جذب دانشجویان بیشتر است.

چندین دانشگاه‌ بزرگ آمریکا در ایالت‌هایی چون ویسکانسین، میشیگان، پوردو و اوهایو نیز تمهیدات مشابهی اندیشیده‌اند و دانشجویان کم درآمد را تحت پوشش شهریه‌ای قرار داده‌اند.